Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

VII Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych - Ostróda 2017

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Wspólnota Polska wraz z partnerem polonijnym Kongresem Oświaty Polonijnej zorganizowało spotkanie Dyrektorów, Nauczycieli i Animatorów polonijnych w Ostródzie. Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu reprezentowała Kierownik Hanna Kaczmarczyk, która w dniach od 1 do 4 czerwca uczestniczyła w Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”. Hasłem przewodnim towarzyszącym warsztatom był „Fundamenty tożsamości: język, historia, kultura”, a celem była dla nas nie tylko wymiana doświadczeń w zakresie metodyki dwujęzyczności, ale także okazja do poznania priorytetów wsparcia oświaty polonijnej przez różne instytucje zarówno parlamentarne, rządowe jak i pozarządowe.

Tegoroczny zjazd był dla nas naszej szkoły szczególnie wyjątkowy. Po raz pierwszy podczas uroczystej Galii inaugurującej zjazd została wręczona Nagroda Polonijnego Nauczyciela Roku im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego i jest nam miło powiadomić, że w kategorii Szkolnych Punktów Konsultacyjnych otrzymała ją z rąk Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej Ilona Szliter-Wyzińska, nauczycielka Wiedzy o Polsce z naszej szkoły. Nagrody wręczyli także Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska D. P. Bonisławski oraz Dyrektor Biura Polonijnego w Senacie RP Dyr. R. Łanczkowski.

By otrzymać powyższy tytuł nauczycielka musiała wykazać się m.in. osiągnięciami w pracy edukacyjnej i zawodowej oraz innowacyjnymi działaniami podejmowanymi na rzecz propagowania języka polskiego, historii i kultury. Cieszymy się bardzo, bo jest to potwierdzenie oferowanego przez szkołę kształcenia na najwyższym poziomie na każdym poziomie edukacyjnym.

 

Hanna Kaczmarczyk, kierownik SPK Wiedeń

o1

o2

o3

o5

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego