Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

III Edycja Święta Europy w Aulnay sous Bois

14 maja 2017 r. Stowarzyszenie Rodziców Naszej Szkoły zostało zaproszone do udziału w III Edycji Święta Europy w Aulnay sous Bois. Wzięło w nim udział wiele stowarzyszeń lokalnych z różnych krajów. Rozpoczęło się ono barwną paradą za pięknie przystrojonym,
w plakaty Warszawy i Krakowa, symbole naszego kraju oraz śliczne czerwone maki, zboża i kwiaty, wozie promującym kulturę i tradycje Polski. Podczas radosnego przemarszu na akordeonie i na skrzypkach przygrywał rodzinny duet, Nicolai i Sylvian Carabeuf.

Na pięknie przygotowanym przez Rodziców stoisku można było poprzez gry edukacyjne poznać wielkich Polaków, rozwiązywać quiz wiedzy o Polsce, dowiedzieć się wielu ciekawostek o Polsce i Naszej Szkole, a także spróbować pysznych polskich wypieków. Dzieci z klasy I, kierowane przez Panią Annę Iwańską, zaprezentowały spektakl „ Bociany i żabki”, a uczniowie z klasy II i III zaśpiewały piosenkę „ Płynie Wisła płynie”.  

Nasze stoisko odwiedzili między innymi: Pani Karolina Smaga, Konsul Wydziału Konsularnego w Paryżu, Pan Bruno Beschizza, Mer Aulnay sous Bois, Pani Claire Fougue, zastępca Mera do spraw edukacji oraz wielu zainteresowanych naszym krajem, wśród nich dorośli i dzieci.

Szczególne podziękowania składamy Pani Dianie Zawadzkiej, Pani Ewelinie Wielgos, Pani Wiollecie i Romanowi Zaczykom, Pani Soni i Sylvian Carabeuf, za przygotowanie całego przedsięwzięcia, a także wszystkim Rodzicom, którzy licznie przybyli na święto.

Ewa Fiedorczuk

Kierownik SPK

Aulnay sous Bois

święto EUropy

święto EU

Święto EU

Święto EU

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego