Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Szkolenia w Polsce

Szkolenia w Polsce

Kursy organizowane są w Polsce w zależności od środków finansowych posiadanych przesz ORPEG PCN na dany rok. Informacje o ewentualnych szkoleniach zamieszczane są na stronie OREPG PCN w dziale Szkolenia w Polsce.

1) Wizyty studyjne dla oświatowej kadry zarządzającej
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą realizuje projekt wizyt studyjnych dla kadry zarządzającej szkołami, w których naucza się języka polskiego i innych przedmiotów w języku polskim.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi wizyt studyjnych.

2) Staże zawodowe dla nauczycieli  uczących języka polskiego i w języku polskim poza granicami Polski
 
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą realizuje projekt dwu- i trzytygodniowych staży zawodowych dla nauczycieli uczących języka polskiego i innych przedmiotów w języku polskim poza granicami Polski.

Dwutygodniowe staże zawodowe dla nauczycieli
Trzytygodniowe staże zawodowe dla nauczycieli

W dniu 31 lipca 2015 roku w siedzibie ORPEG PCN w Lublinie odbył się kurs metodyczny, w którym wzięło udział 50 nauczycieli uczących języka polskiego na wszystkich etapach nauczania i wszystkich poziomach językowych zrzeszonych w Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi. Zajęcia, których tematem były Krasnoludki języka polskiego poprowadziła Grażyna Wiśniewska – konsultantka do spraw nauczania języka polskiego w ORPEG PCN. Temat spotkał się z żywym zainteresowaniem. Nauczyciele z Białorusi od lat rokrocznie uczestniczą w kursach metodycznych organizowanych przez ORPEG PCN, ceniąc sobie fachowość nauczycieli konsultantów ORPEG PCN. Tak też było i tym razem.

spotkanie Grodno  31 07 004

spotkanie Grodno  31 07 006

spotkanie Grodno  31 07 003

spotkanie Grodno  31 07 008

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego